Монитирани са две камери за видеонаблюдение в подлеза на метростанция „Горна баня”. Причината за поставяането им е случаят на насилие върху 14-годишен младеж, който беше жестоко нападнат от група маскирани младежи, предаде Нова ТВ.
Двете камери са поставени на мястото на нападението, но на другите места в тунела няма.
Жители на квартала споделят, че зоната, на която все още няма поставени записващи устройства, също е опасна.
Случаят с нападението върху момчето е от 22 февруари. Майката на пострадалото дете Адриана Добрева сподели, че синът ѝ е бил причакан от 5-6 младежи, малко след като се е разделил с приятел в подлеза, след което е бил съблечен и пребит. Майката е подала сигнали в полицията и до управата на метрото. От Столичната община обещаха, че камери ще бъдат сложени в срок от 10 дни, считано от 22 април.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол