Двайсет и осем нелегални мигранти са открити в бус след полицейско преследване, съобщава БТА.
Шофьорът на товарен бус "Мерцедес Вито", със софийска регистрация, не е спрял на сигнал, подаден със стоп палка на контролно-пропускателния пункт на входа на Бургас.
Мерцедесът е засечен в района на пътен възел "Трапезица", като след навлизане в глуха улица в комплекс "Братя Миладинови" до блок 47 е установен от полицейските служители.
Шофьорът и пътниците са задържани. Бусът е управляван от 28-годишен афганистански гражданин. С буса са се придвижвали общо 28 души - 12 мъже, 7 жени и 9 деца.
Две от жените са бременни. Прегледани са от екип на Спешна помощ и са откарани в УМБАЛ-Бургас. Заедно с тях е настанено и дете - дъщеря на една от бременните жени.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец