На 1 февруари 2025 година в съня си ни напусна именитият гастроентеролог проф. д-р Никола Григоров, д.м.н., съобщиха от болница "Пирогов".
Професорът е работил в няколко лечебни заведения, учил е поколения лекари и помогнал на хиляди пациенти. Именно той въвежда в България абдоминалната ехография и интервенционалните процедури под ултразвуков контрол в гастроентерологията. Доайен на хепатологията в България, припомнят от болницата.
Последните осем години професорът беше част от екипа на Отделението по гастроентерология на УМБАЛСМ “Н. И. Пирогов”. Екипът споделя, че ще продължи да предава уроците му и винаги ще помни неговите напътствия.
Поклонението ще бъде в сряда, 5 февруари 2025 г., от 11 часа в гр. София, храм "Св. София".
Дълбок поклон пред паметта му!
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец