594 широколистни дървета вече са отсечени в Борисовата градина на площ от 532 декара. Горе-долу по едно на декар, отчете председателят на еко комисията към Столичния общински съвет Лорита Радева.
Прочистването на сухи, болни и опасни дървета е обхванало и 234 иглолистни на същата площ. Секат се само маркирани дървета, каза още Радева, като се позова на информация от "Зелена система" на общината, на заседанието на комисията. Дървата се извозват към инсталацията "Хан Богров", уточни тя.
По продължението на "Цариградско шосе" - на други 11 дка от парка, ще бъдат изсечени още 130 дървета.
Общо в Борисовата градина ще бъдат засадени 800 фиданки, увери Лорита Радева.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец