Държавата ще заплаща на горивото на учителите, които се налага да пътуват до работните си места с личните си автомобили, съобщи образователният министър Анелия Клисарова.
Покриването на пътните разходи на учителите ще стане възможно с нова проектонаредба, а целта е да бъдат подпомогнати тези от учителите, които пътуват до отдалечени училища, до където няма междуселищни автобуси.
„По този начин искаме да улесним достъпа на учителите до училище, защото има места, където няма обществен транспорт до училищата и учителите пътуват със собствени коли, което е доста скъпо за тях. Средствата са отделени. Всеки кмет ще прави нужните разчети. В наредбата ще бъде точно оказано как, върху колко процента и как се правят заплащанията", обясни Клисарова.
С между 30 и 35 лв. пък се очаква да бъдат увеличени стартовите заплати на младите учители от 1-и юли тази година, съобщи още тя.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец