Първата група от 27-ата българска антарктическа експедиция заминава днес за полярната ни база на Ледения континент.
Десетимата полярници ще летят тази вечер с полет през Рим, Сантяго де Чили и Пунта Аренас. На 16 ноември с кораб през пролива на Дрейк българите ще се отправят към остров Ливингстън, съобщава БНТ.
Очаква се около 20 ноември да пристигнат на българската база на Антарктида и ще имат нелеката задача да я раззимят и подготвят за предстоящия летен антарктически сезон.
В групата освен логистичен екип, лекар и готвач са включени и двама биолози, които ще работят по проекти към Националната програма за полярни изследвания.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец