Паметник на цар Борис III да бъде поставен в Борисовата градина на мястото на барелефа при входа на парка от Орлов мост ще гласува днес Столичният общински съвет.
Барелефът пък ще бъде преместен в парк Врана, като Симеон Сакскобургготски е дал съгласие, става ясно от доклад, внесен в СОС от Георги Георгиев, Малина Едрева, Борислав Бориславов, Диян Стаматов и Карлос Контрера. Идеята е на фондация "Достойни Българи".
Фигурата на цар Борис III ще е висока 2,60 м, автор е скулпторът Теодор Бонев. Тя ще бъде поставане върху каменен блок с приблизителна височина
около 140 см. Върху каменния постамент ще бъде изписано Цар Борис III Обединител 1894- 1943.
Всички разходи по проектирането, изработването, монтажа и поддръжката на паметника, както и за преместването на барелефа да бъдат за сметка на инициаторите от Фондация Достойни българи", ще гласува още СОС.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"