Днес отварят за движение тунелът "Витиня" на автомагистрала "Хемус". Ремонтът на тръбата в посока Варна продължи повече от година, припомня БНТ.
През това време движението се осъществяваше двупосочно в платното за София, което предизвикваше затруднения в трафика и образуването на опашки.
„Витиня" е най-дългият тунел у нас - 1195 м. В експлоатация е от 1984 година. Ремонтът на тръбата за Варна ще бъде инспектиран в 8.00 часа тази сутрин, след което трафикът ще бъде възстановен.
Междувременно от днес започва ремонт в Прохода на Републиката на второкласния път през град Гурково. До 15-ти ноември се забранява движението на тежкотоварни камиони през прохода.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци