Общинският съвет в Трън отложи провеждането на местния референдум за добив на злато в региона, съобщи сайтът "За Перник".
Това е станало на извънредно заседание на общинския съвет, на което е било обсъждано допитването.
Отлагането е станало по настояване на сега действащия областен управител на Перник Васил Михайлов. Мотивът му е, че решението за референдум и за изборни книжа е трябвало да се вземе в един и същи ден.
„Ще последва ново решение на Общинския съвет, в което ще бъде определена нова дата за произвеждане на местен референдум“, обясни зам.-кметът на Трън Цветислава Цветкова пред "Фокус".
Референдумът трябваше да се проведе в деня на парламентарния вот - 26 март, но за сега ще бъде отложен, като провеждането му вече също е под въпрос.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27272
3
13.03 2017 в 19:30
И всеки депутат да трябва да ми купи по една бира месечно.
11469
2
13.03 2017 в 18:10
http://zapernik.com/2017/02/15/22556/
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов