Над 10 млн.лв. инвестира Столична община за реновиране на първата линия на метрото.
Това съобщи днес кметът на София Йорданка Фандъкова при посещение на депото в "Обеля", където провери
първите два модернизирани влака.

Със средства на Столичната община в срок от две години се модернизират 12 от общо 52 влака, които
се движат в столичното метро. "Налага се старите влакове да бъдат обновени. Първите 12 влака са вече на 20 години, посочи Фандъкова. "Два от тях са вече изцяло обновени, включително и двигателите им, допълни кметът. По думите й те са като чисто нови и по-комфортни за пътниците", каза кметът.
До края на март тези два влака ще бъдат пуснати в движение.
Поръчани са първите прегради за пероните на станциите "Опълченска" и "Васил Левски", монтажът им ще започне през май.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни