Отборът на Националната природо-математическа гимназия донесе сребърен медал за България на XVIII Международна младежка олимпиада по науки - физика, химия и биология.
Състезанието приключи на 20 декември. То се проведе онлайн. Виртуален домакин беше ОАЕ.
Успеха постигнаха деветокласниците Стоян Добрев (химия), Мила Гетова (физика) и Мартин Замфиров (биология).
Мила от 9. "В" клас спечели бронзов медал по физика в индивидуалната надпревара. Стоян и Мартин останаха на точка под бронзовия медал и получиха почетни грамоти.
Людмила Кирилова, Мариана Христова и Нели Михайлова са учителите на нашите участници, а ръководител на отбора беше Наско Стаменов.
Благодарим на екипа от преподаватели и ученици за отличното представяне и пожелаваме още по-големи успехи, пишат от НПМГ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни