Ново огнище на африканска чума (АЧС) е открито на територията на държавно ловно стопанство „Витошко-Студена“, където е намерено заразено диво прасе.
Предстои да бъде издадена заповед за ограничаване на достъпа и дейностите в обхват от 200 кв. км, каза Дамян Дамянов, директор на Югозападното държавно предприятие. Четири са вече огнищата с африканска чума в горските територии, стопанисвани от предприятието.
Заради откритото умряло диво прасе в района на Велинград, забранителната зона ще засегне и горските територии на Якоруда, където ще бъдат преустановени дърводобива, пашата и събирането на билки, гъби и горски плодове.
Заради усложнената ситуация с африканската чума се предлага сезонът за груповото ловуване на дива свиня да бъде открит преди 1 октомври, каза Дамян Дамянов.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години