Българската православна църква няма как да каже на миряните да не идват при Христос на празника, коментира пред БНТ митрополит Антоний.
БПЦ е взела всички мерки, които се изискват от нея, увери той.
Според него не може да се очаква масово струпване в храма, тъй като вярващите са отговорни хора, които имат ясно съзнание за дълг към обществото.
Митрополитът обясни, че ще има специален ред, по който да се влиза в храмовете и свещенослужителите ще се грижат за организацията и реда в храмовете.
Извън храмовете това ще е споделена отговорност със служителите на МВР.
Ние не можем да върнем никой, който идва, защото храмът е място за молитва, категоричен е митрополит Антоний.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19234
1
10.04 2020 в 23:53
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци