Младеж откри стрелба с газов пистолет по част от протестиращите снощи в Перник, съобщи БНР. Няма пострадали.
Той е задържан по-късно в София след преследване.
Стрелецът е 24-годишен студент в Американския университет в Благоевград. Той избухнал, защото бил блокиран на пътя в автомобила си, докато чакал да приключи протестът на гражданите на Перник. Сбил се е с един от протестиращите, извадил газов пистолет и произвел 5 или 6 изстрела, допълва БНР. Според някои източници изстрелите са били във въздуха, а според други - по посока на протестиращите.
След стрелбата извършителят е пробил колоната от протестиращи и избягал в посока София, а по пътя предизвикал и ПТП с друг автомобил.
По случая е образувана преписка.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18132
1
16.11 2018 в 11:19
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други