9-годишният Байрям от село Тъжа, който се бори с тежко бъбречно заболяване, заминава за лечение в Германия.
Днес здравният министър Илко Семерджиев подписа формуляр S2 по правилата за координация на системите за социална сигурност в ЕС.
Детето ще се лекува в Университетска болница в Тюбинген, Германия. МЗ ще поеме всички разходи по хоспитализация, изследвания, лечение, бъбречна трансплантация и грижите в следтрансплантационния период.
Формулярът бе издаден след заключенията на консилиум от български специалисти относно възможностите за лечение на Байрям в България и прилагането на необходимите документи за изпращането му в чужбина.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес