Късно снощи областният управител на Хасково Гинка Райчева обяви частично бедствено положение в общините Любимец и Харманли заради пожари в Сакар планина. Пламъците са избухнали вчера следобед край селата Оряхово, Изворово и Дрипчево. Към момента няма опасност за населените места, съобщава БНТ.
Горят 4 000 декара сухи треви и храсти, на място работят 10 екипа на пожарната, включила се е и верижна техника.
"Имаме два пожара, общо около 4000 декара сухи храсти и широколистна гора. В момента пожарът откъм Оряхово е ограничен, правим просека с верижна машина, за да го приключим и да се заемем с другия пожар край Изворово", обясни Митко Чакалов - директор на пожарната в Хасково.
Все още не е ясна причината за пожарите, огнеборците предполагат човешка небрежност.
Областният управител на Хасково Гинка Райчева обясни, че е обявила частично бедствено положение заради наличието на вятър и евентуална опасност огънят да се прехвърли към населени места или земеделски площи. За момента обаче такава опасност няма, увери тя.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец