Епархийски избори за нов Доростолски митрополит се провеждат в Силистра.
Епархийските избиратели ще гласуват тайно, за да излъчат двама кандидати от петима - Сионий, Поликарп, Герасим, Йеротей и Яков.
Ако Светият Синод сметне избора за валиден, следващата неделя ще се състои и Каноническия избор, при който от двамата кандидати ще бъде определен новият Доростолски митрополит.
До днешния избор се стигна след като в средата на август от COVID-19 почина митрополит Амвросий, който беше начело на епархията повече от 10 години, припомня БНТ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен