Нова експресна автобусна линия ще свързва летище София с Централна гара.
Тя ще стига от началната до крайната точка за 25 минути и ще минава през центъра на града.
Новата линия е тествана с един автобус рано тази сутрин, предаде БНТ.
Пускането на експресната линия е прието с решение на Столичния общински съвет миналата година, но е забавено заради натрупаното напрежение и кадровите проблеми в градския транспорт.
До центъра на София от летището с новите двуетажни автобуси ще се стига за 16 минути. За по-бързо стигане автобусите ще използват булевард "Брюксел", вместо да минават през квартал "Дружба", както останалите линии на градския транспорт, които обслужват летището.
Автобусите ще се движат на интервал от 30 минути. Първият ще тръгва от гарата в 5:10 ч., а последният - в 23:30 ч.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец