Две земетресения в Югозападна България. Едното разтресе Симитли с магнитуд 3,2 по Рихтер тази сутрин, а другото е усетено късния следобед в района на Костенец с магнитуд 2,7.
Това става ясно от данни на Националния институт по геофизика, геодезия и география. Първият трус е засечен в 10:38 часа на 2,7 километра от Симитли. Дълбочината му е 11 километра.
То е било усетено в Благоевград и Радомир, който е на цели 71 километра от епицентъра. Трусът е продължил над 15 секунди.
Второто земетресение е регистрирано в 17:46 часа, на 5,8 километра от град Момин проход, а дълбочината му е 9 километра.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец