Концесията на част от Националния парк "Пирин", която се използва за нуждите на ски зоната в Банско, е донесла на държавата приходи от 276 835.50 лв. през 2013 г.
Това показва годишният доклад на комисията за текущ контрол по изпълнението през 2013 г. на сключените концесионни договори към министъра на околната среда и водите, който бе приет на днешното правителствено заседание.
Освен плащанията по договора за ски зоната, в екоминистерството са влезли и 2 430 554.60 лв. по 18 договора за ползване на минерални извори.
Общо приходите от концесионната дейност на ведомството през 2013 г. са 2 707 39010 лв. От тях, съгласно законодателството по сметките на общините, на чиито територии са концесиите, са преведени 915 780.64 лв. от концесионните плащания, а МОСВ е внесло по сметка на държавния бюджет ДДС за 716 283,46 лв.
През 2013 г. са прекратени два концесионни договора за добив на минерални води поради трайно неизпълнение на финансовите задължения на концесионерите.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
05.02 2015 в 00:30
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
04.02 2015 в 22:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
04.02 2015 в 22:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
04.02 2015 в 20:16
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци