Български ученик постигна връх в българската състезателна информатика, като бе класиран на първо място на Европейската младежка олимпиада (EJOI) в Грузия, съобщи МОН.
Осмокласникът Андрей Стефанов от Първа частна математическа гимназия в София спечели златен медал в конкуренция с 92-ма участници от 24 държави.
Трима ученици от шуменската Природо-математическа гимназия „Нанчо Попович“ завоюваха сребърен и два бронзови медала на международното състезание. Серкан Рашид, ученик от 8 клас-сребърен медал, бронзови медали - осмокласникът Иво Иванов и Симона Христова, ученичка от 9 клас.
Ръководителите на отбора са Илиян Йорданов от Института по математика към БАН и Димитър Добрев от Шуменския университет "Епископ Константин Преславски". Българският отбор е на трето място в отборното класиране по медали.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни