Деца от училището в крумовградското село Токачка са транспортирани в кърджалийската болница със съмнения за натравяне.
Пред БТА кметът на Токачка Мохамед Имам съобщи, че става въпрос за общо 11 деца, които са се почувствали зле, след като са яли храна в училището. Всички те са ученици от първи до трети клас.
На място са служители на Регионалната здравна инспекция и Областната дирекция по безопасност на храните, каза още кметът. Децата са яли риба в училището.
Кметът на Крумовград Себихан Мехмед съобщи, че от всички деца, прегледани от специалисти и детски лекар, само едно е хоспитализирано, защото е повръщало. Останалите са пуснати, като им е назначен хранителен режим.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"