12 души, планирали бомбени нападения по време на тържествата за националния празник на Турция, е арестувала полицията.
Екипите на сектора за борба с тероризма в турската столица са провели операция по издирването на атентатори, за плановете на които са разполагали с предварителни разузнавателни данни. Проверени са 35 адреса, 6 от задържаните са установени членове на Ислямска държава, 6 - са кюрдски сепаратисти от ПКК.
Над 10 000 служители на полицията пазят реда и спокойствието в Анкара, градът е блокиран, централната част е оградена с бариери, кръжат полицейски хеликоптери.
Тържествата по повод 93-та годишнина от установяването на републиката започнаха с поклонение в мемориалния комплекс на Кемал Ататюрк.
В официалните тържества участват само избрани политици от властта и опозицията, а гражданите на Анкара са възпрепятствани и блокирани.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Роднина, милиционер, роднина, милиционер: Новият шеф на НДК е съпруга на зам.-шеф на НС
Горещата вълна в Европа взе над 1480 жертви в Нидерландия и Франция
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов