Върховният касационен съд днес ще гледа делото срещу Петър Стоянов, Васил Костов, Янко Попов, Георги Вълев, Райко Стойнев и Петър Атмаджов, известно като делото „Килърите”.
Стоянов, Костов и Вълев получиха доживотни присъди от Варненския апелативен съд за убийството на Румен Рачев и Петър Лупов. Янко Попов бе осъден на 15 години "лишаване от свобода" като помагач, както и Райко Попов - на 7 години, Петър Атмаджов - на 3 години за побой.
Делото е образувано по протест на прокуратурата и по жалби на подсъдимите, с които се иска връщане на делото за ново разглеждане на Варненския апелативен съд.
Тримата подсъдими бяха подведени под отговорност за поръчковите убийства на Борислав Георгиев, Петър Лупов и Румен Рачев, за причиняване на телесни повреди, за палежи и взривове.
Делото „Килърите" започна на 27 юни 2011 г.
На 21 декември 2012 г. Шуменският окръжен съд наложи три доживотни присъди без право на замяна на Петър Стоянов, на Васил Костов и на Георги Вълев. Останалите от групата на „Килърите" - Янко Попов, Райчо Стойнев и Петър Атмаджов получиха по-леки присъди.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Десислава Атанасова летяла с Пеевски за Дубай през 2024 г. - 4 дни преди да се закълне в КС
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Детегледачка открадна близо 3000 евро от семейство, заснеха я със скрита камера