Върховният административен съд (ВАС) окончателно реши да има машинно гласуване във всички секции в страната. Съдът отмени решението за това гласуването с машини да бъде само в 500 секции. Делото беше образувано по жалба на партия "Нова Република".
Решението на съда е окончателно.
"Първа победа на "Нова Република" за налагане на върховенството на закона! Съдът уважи нашата жалба и отмени решението на ЦИК да нямаме възможност за машинно гласуване навсякъде. Така че да няма нова Арена Армеец, мъкнене на чували посред нощ, замазване на протоколи", коментира във Фейсбук говорителят на партията Трайчо Трайков.
Около 12 400 машини трябва да бъдат осигурени за секциите у нас и в чужбина.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21614
6
01.02 2017 в 16:23
29321
3
01.02 2017 в 12:00
Много им скъпа предизборната кампания на тия кръсафци, че и за чужда сметка.
21614
2
01.02 2017 в 11:42
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци