Нова телевизия е прекратила договорите на журналистките Миролюба Бенатова и Генка Шикерова.
Третият разследващ журналист на медията Марин Николов е в отпуск. Информацията бе потвърдена пред OFFNews.
Причината са новите договори, предложени от ръководството на телевизията, собственост на братя Домусчиеви.
В края на май тримата са били извикани на разговор, на който са им предложили смяна на трудовите взаимоотношения, съобщи Свободна Европа. Ръководството на медията тогава им предложи да работят без трудови договори, а като свободни автори, сътрудници на телевизията. Аргументът, ползван от медията е, че по този начин се оптимизират разходи, а и така разследващите журналисти „ще имат повече свобода да работят“.
По същество обаче новите условия на т.нар. граждански договори не просто не дават свобода на журналистите, а въвеждат санкции за тях, ако например откажат да направят „тема, поръчана им от медията“.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6316
1
12.06 2019 в 19:43
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци