Най-малко 127 журналисти от 31 държави са загубили живота си в резултат на COVID-19, сочи доклад на международната неправителствена организация "Press Emblem Campaign" (PEC).
"Журналистите играят важна роля в борбата срещу COVID-19. Те са тези, които информират обществеността за разпространението на инфекцията. Много от тях са починали поради липсата на адекватна защита по време на работа на терен", заяви Блез Лампен, ръководител на PEC със седалище в Женева.
Организацията твърди, че от 1 март до 31 май най-малко 127 журналисти от 31 държави са починали в резултат на вируса, 2/3 от които са били активни на терен.
До момента най-много са жертвите сред журналисти в Латинска Америка - най-малко 62, в Европа - 23, 17 в Азия, 13 в Северна Америка и 12 в Африка.
Докладът се основава на информация от национални асоциации на журналистите, местни медии и сътрудници.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец