След дългогодишно отсъствие от българска сцена Станимир Тодоров ще бъде солист на Нов симфоничен оркестър. Той ще представи двата концерта за виолончело от Сен-Санс в една вечер. Диригент ще бъде Петко Димитров, като във втората част на концерта ще прозвучи Симфония №4 от Роберт Шуман.
Станимир Тодоров е солист на Нов симфоничен оркестър от създаването му. Бил е професор в Кралската музикална консерватория в Копенхаген, Дания; Музикална консерватория в Малмьо, Швеция и Академия Менухин, Швейцария. Води майсторски класове по целия свят. Последователно е бил концертмайстор на Оркестъра на Датското радио, Оркестъра на Монте Карло и понастоящем на Оркестъра на Театро Колон, Буенос Айрес.
Концертът е част от стратегията на оркестъра, още от създаването му, „Да си върнем музикалните таланти на България“.
Под патронажа на Н. П. Закия Ел Мидауи, посланик на Краля на Мароко
17 декември, събота, зала „България“, 19.30 ч.
Камии Сен-Санс Концерт за виолончело и оркестър №1, ла минор, оп. 33
Камии Сен-Санс Концерт за виолончело и оркестър No.2, ре минор, оп. 119
солист Станимир Тодоров
Роберт Шуман Симфония №4, ре минор, оп. 120
диригент Петко Димитров

18 декември, неделя, зала „Маестро Георги Атанасов“, гр. Пазарджик, 11.30 ч.
Камии Сен-Санс Концерт за виолончело и оркестър №1, ла минор, оп. 33
Камии Сен-Санс Концерт за виолончело и оркестър No.2, ре минор, оп. 119
солист Станимир Тодоров
Роберт Шуман Симфония №4, ре минор, оп. 120
диригент Петко Димитров
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец