Известният японски актьор Кен Уатанабе разкри, че е бил диагностициран с рак на стомаха, предаде Би Би Си.
56-годишният актьор, познат на западната публика с ролите си в "Писма от Иво Джима" и "Последният самурай", допълва, че ще прекъсне за известно време кариерата си, за да се подложи на лечение.
Артистът преди време се пребори с левкимията на 2 пъти, като единствената причина ракът му да бъде открит в "невероятно ранен стадий" е настояването на съпругата и дъщеря му да се подложи на рутинна проверка, която никой не е очаквал, че ще открие подобно нещо. Уатанабе обещава съвсем скоро да се върне към киното и театъра.
Японецът има номинация за "Оскар" за поддържаща мъжка роля в "Последният самурай", както и редица други награди и номинации. Участвал е в "Генезис", "Батман в началото" на Кристофър Нолан, "Годзила" от 2014 г., а също така дава гласа си за "Трансформърс: Ера на изтребление".
В родината си той е известен със своите самурайски роли, след като започва да се занимава с актьорско майсторство веднага след дипломирането си от училище.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
10.02 2016 в 18:48
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци