Жандармерия е застанала пред избирателната секция в монтанското село Габровница, съобщи bTV.
Служителите на реда се опитват да го опазят, тъй като местни жители заплашиха, че ще направят жива верига и няма да допуснат да гласуват хора, които не живеят в селото.
Хората от селото за малко да не разберат за това, но когато видели директорката на училището да влиза в секцията, за да гласува, се усетили, защото тя не живее там.
От секционната комисия обясниха, че става дума за общо около 40 души, изборни пришълци.
„Претенциите са от застъпници, наблюдатели, които твърдят че тия хора, които са с настоящ адрес, не живеят в населеното място”, каза Силвия Георгиева, председател на СИК Габровница.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец