Работниците от ТЕЦ "Марица 3" излизат на протест. Недоволството им е от решението на правителството да спре централата.
Предишният им протест беше отменен след няколко противоречиви заповеди, които в един ден позволиха на централата да възстанови работа за малко, а след това министърът на околната среда Борислав Сандов я отмени.
ТЕЦ-ът беше затворен заради замърсяване на въздуха със серен диоксид, заради което страната ни е заплашена от финансови санкции от Европейския съд. Ръководството на "Марица 3" отрече системното замърсяване на Димитровград да е свързано с работата на електроцентралатa. Те определят спирането ѝ като несправедливо.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4010
1
16.05 2022 в 10:00
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци