Завърши плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ „Козлодуй”. След проверка и издадено одобрение от Агенцията за ядрено регулиране блокът беше включен в електроенергийната система на страната тази нощ.
Плановият годишен ремонт, който започна в края на септември, се проведе при стриктно спазване на противоепидемичните мерки. Изпълнени бяха необходимите дейности по ремонт и профилактика на оборудването и реакторът беше презареден със свежо ядрено гориво. Бяха реализирани и предвидените дейности, свързани с повишаване на безопасността и осигуряване на дългосрочната експлоатация на блока.
Другият ядрен енергоблок на АЕЦ „Козлодуй” – пети, работи с пълно натоварване на мощността.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари