Пишат алергените в колбасите с голям шрифт на опаковката

OFFNews 26 September 2014 в 12:45 2815 0
Пишат алергените в колбасите с голям шрифт на опаковката

Снимка sxc.hu

Алергените в месните продукти ще бъдат изписвани с голям шрифт върху опаковката.

Изискването влиза в сила от 13 декември, съобщи д-р Диляна Попова от Асоциацията на месопреработвателите за БНР. Тогава ще са в сила допълнителни изисквания за етикетирането на месните продукти.

"В колбасите, в неядливи обвивки, това трябва да е обозначено", каза Попова.

Ново изискване за етикетирането на замразеното месо ще е и да се пише датата на замразяване.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски