Парламентът напът да приеме въвеждането на еднодневни винетки

OFFNews 02 July 2025 в 20:43 1730 0
Винетки за един ден

Снимка Интернет

Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление в НС прие на второ четене общ законопроект за изменение и допълнение на Закона за пътищата, с който се въвежда еднодневна винетка за леки автомобили.

Сега винетките с най-къса валидност са едноседмичните и тези за уикенд, съобщава БТА.

Комисията прие предложението на Николай Нанков, което се отнася до начина на формиране и определяне на размера на тол таксата, включително и на нейните елементи. Тя може да включва такса за инфраструктура, такса за задръствания, такса за външни разходи или всяка комбинация от тези елементи.

Комисията подкрепи и предложението и Агенция "Митници" да има достъп до регистрираните преминавания на пътни превозни средства и снимков материал от Електронната система за събиране на тол такси.

    Най-важното
    Всички новини