Няма причина за истерия заради цените на малката потребителска кошница. Никъде не видях колко е месечната инфлация по отношение на нея, дори подозирам, че има дефлация. Трябва да спрем с ужасяващото викане, че има инфлация, защото такава няма. А също така да не слагаме думата инфлация в едно изречение с еврото. Това каза бившият министър на икономиката Николай Василев в студиото на предаването „Твоят ден” по телевизия NOVA NEWS.
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата през последните 4 години – "вземане на дългове, харчене и раздаване на пари в особено големи размери".
Василев е на мнение, че съкращенията в държавната администрация ще получат над 60% подкрепа в обществото, а и в самата администрация.
Бившият икономически министър каза, че важен проблем в страната е демографската криза, а също така и нуждата от превъоръжаване на армията. Той допълни, че не се говори за икономически растеж, инвестиции, бизнес, приватизация, концесия, публично-частно партньорство, реформи в публичния сектор, капиталови пазари, борси и др. И допълни, че „се занимаваме само с несериозни неща”.
Той посочи, че правителството не трябва да се занимава с цените.
Василев коментира още, че вдигането на кредитния рейтинг на страната е напълно очаквано.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-60
10
15.07 2025 в 21:03
17049
9
15.07 2025 в 18:45
1983
8
15.07 2025 в 16:25
20482
7
15.07 2025 в 15:13
7610
6
15.07 2025 в 13:41
-200
5
15.07 2025 в 13:24
12392
4
15.07 2025 в 13:21
5169
3
15.07 2025 в 12:26
4225
2
15.07 2025 в 12:17
2956
1
15.07 2025 в 11:58
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо