Газовата връзка между България и Гърция вече има Акт 16.
"Има издадено разрешение за ползване на газовата връзка с Гърция", обяви на брифинг в Министерски съвет служебният министър на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков.
Пред журналистите той показа и разрешението за ползване на интерконектора.
Според Шишков това е огромен успех за служебното правителство.
"Служебното правителство рапортува пред вас с една от основните задачи, които имахме да свършим - да осигурим техническата готовност за пускане на обекта", каза той.
Обектът ще бъде пуснат в експлоатация на 1 октомври.
Очаква се въвеждането в експлоатация на интерконектора да бъде официално оповестено на специална церемония в НДК в събота.
На събитието се очакват председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, президентите на Северна Македония и на Сърбия - Стево Пендаровски и Александър Вучич, премиерът на Гърция Кириакос Мицотакис, а домакин ще бъде българският президент Румен Радев.
В средата на септември беше обявено, че интерконекторът има Акт 15, а вече са събрани и всички документи, нужни за Акт 16, който е издаден.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4085
7
28.09 2022 в 20:44
5220
6
28.09 2022 в 15:50
Помияр!
Добре, че бяха Киркорчовците. Вие за два месеца не успяхте едно гръцко име да напишете правилно .
2878
5
28.09 2022 в 15:08
4978
4
28.09 2022 в 14:35
2510
3
28.09 2022 в 13:29
3352
2
28.09 2022 в 13:26
4820
1
28.09 2022 в 13:16
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други