Днешните тренировки на двата испански гранда Барселона и Реал Мадрид започнаха с минута мълчание в памет жертвите от атентата на булевард "Рамбла", който взе 14 жертви и остави десетки ранени. Мястото на инцидента е на 5 км от стадион "Камп Ноу".
Футболисти и треньори сведоха глави преди да започнат петъчното си занимание. Много спортисти изразиха съболезнования към близките на загиналите. Подобна почит отдадоха в Пари Сен Жермен и редица други големи отбори от Европа.

"Искам да изразя съболезнованията си и цялата си подкрепа към семействата и приятелите на жертвите от ужасния атентат в обичаната от нас Барселона.
Трябва да осъдим всяко действие на насилие. Няма да се откажем. Искаме да живеем в мир и спокойствие, без омраза и на мястото, където толерантността е основа на съжителството", написа Лионел Меси в социалната мрежа Инстаграм.

"Потресен съм от новините, идващи от Барселона. Цялата подкрепа и солидарност на семейството и приятелите на жертвите", сподели Роналдо във Фейсбук.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Роднина, милиционер, роднина, милиционер: Новият шеф на НДК е съпруга на зам.-шеф на НС
Горещата вълна в Европа взе над 1480 жертви в Нидерландия и Франция