Победата на Хърватия над Панама едва ли ще остане в историята с бляскав футбол, но със сигурност ще бъде запомнена по друга причина – Лука Модрич изигра своя мач №200 с националната фланелка.
„Шахматистите“ стигнаха до минимален, но изключително ценен успех с 1:0, след като доминираха във владението, ограничиха опасните контраатаки на съперника и дочакаха своя момент през втората част. Единственото попадение падна след първия точен удар на хърватите в мача, а негов автор стана появилият се от пейката Анте Будимир.
Въпреки че двубоят не предложи много голови ситуации и зрелищни моменти, вечерта се превърна в специална за хърватския капитан. След последния съдийски сигнал 40-годишният полузащитник бе почетен за своя юбилеен двубой с националния тим. Под аплодисментите на феновете Модрич получи специална фланелка с номер 200 на гърба, а съотборниците му излязоха с тениски със същото число и надпис „Безкрайно наследство“.
Празненството продължи по емоционален начин – играчите на Хърватия вдигнаха ветерана на ръце и няколко пъти го подхвърлиха във въздуха, поздравявайки го за впечатляващото постижение.
Модрич носи екипа на Хърватия от 2006 година и за това време се утвърди като една от най-големите фигури в историята на местния футбол. До момента той има 29 гола и 31 асистенции за националния отбор, а настоящото световно първенство почти сигурно ще бъде последното в бляскавата му кариера.
Именно затова успехът срещу Панама има още по-голяма стойност – той удължи „последния танц“ на Модрич. Преди последния мач от груповата фаза срещу Гана хърватите вече имат три точки и съвсем реални шансове да продължат към елиминациите.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни