Манчестър Сити разгроми с 6:3 у дома Манчестър Юнайтед в един от най-интересните двубои от осмия кръг в първенството на Англия. Шампионите решиха всичко в дербито още преди почивката, запазвайки едната точка пасив след водача в класирането Арсенал.
Ерлинг Холанд реализира трети пореден хеттрик в домакински мач, което е рекорд във Висшата лига.
Фил Фоудън даде аванс за Сити още в осмата минута след асистенция на Бернардо Силва. Силната игра на домакините отново даде резултат в 34-ата минута и Холанд направи 2:0 сред подаване на Кевин де Бройне. Норвежецът покачи на 3:0 след само още три минути, а "небесносините" реализираха четвърти гол чрез Фоудън минута преди края на първата част след подаване на Холанд.
Антони върна един гол във вратата на домакините в 56-ата минута след центриране на Кристиан Ериксен, но Ерлинг Холанд оформи хеттрика с осем минути след това.
Влезлият като резерва Антони Марсиал оформи крайното 6:3 след попаденията си в 84-ата минута с глава и в допълнителното време от дузпа.
Звездата Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка за "червените дяволи".
Манчестър Сити има 20 пункта и е само на точка от лидера Арсенал, докато Юнайтед е на шеста позиция с 12 точки.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4587
1
05.10 2022 в 15:46
Тази година за титлата ще спорят: Ман сити, Челси и Арсенал (ако на "артилеристите" им стигнат силите)!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци