Украинските власти призоваха за спокойствие, докато огнеборците се опитват да потушат пожара край изоставената АЕЦ „Чернобил“, предаде Би Би Си, цитирана от БНР.
Според висш представител на службата за извънредни ситуации няма заплаха за бившата електроцентрала, гръмнала през 1986 г., а заместник вътрешният министър Антон Герашченко настоя, че „Всичко ще бъде наред“.
Но въпреки това има опасения, че пожарите се разрастват.
„Грийнпийс“ – Русия обяви, че пламъците бушуват само на километър от „Чернобил“. Според организацията най-големият пожар е обхванал 340 000 декара, а втори пожари – само на километър от бившата АЕЦ, е на площ от 120 000 дка.
Подобни бедствия са чести в района, но според „Грийнпийс“ това огнище е най-тежкото от десетилетия.
Полицията задържа 27-годишен мъж и го обвини за пожара, избухнал на 4 април.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8015
1
14.04 2020 в 14:56
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци