OffNews.bg

Талантът на Еврофутбол Любомир Калчев спечели сребро при шорттрека

Спортният талант на Еврофутбол Любомир Калчев спечели сребърен медал на 500 метра от втория кръг на веригата ISU Junior Challenge Series по шорттрек, който се проведе от 22-24.11.2019 г. в полския град Бялисток.

Резултатът му от 43.182 сек. е негово лично постижение. 16-годишният столичанин се състезава във възрастта на Junior „B“-men, като се изправи срещу 27 участника от осем държави.

На 1000 метра Любо е 5-ти с 1:32,716 мин., а на 1500 метра е 20-ти, но с личен резултат от 2:45,462 мин. Българинът е 4-ти в крайното подреждане с 24 точки, като пред него са двама унгарци и един поляк.

След два старта Любо е 4-ти във временното класиране в своята възрастова група и ако продължи да е в ТОП 8 ще се класира за финала в Коломна (Русия) от 20-22.03.2020 г. Следващото състезание за Любомир е I-ви кръг от Държавното първенство на 30.11-01.12.2019 г. в София.

Най-хубавата новина дойде от Международния кънки съюз - ISU, който потвърди спечелената квота за участие на Младежките Зимни Олимпийски игри в Лозана (Швейцария) през януари 2020 г.

Друг Спортен талант на Еврофутбол – Румина Кирчева, се окичи със сребро от силния международен турнир по таекуондо G1 на Израел при девойките до 59 кг.

В събота 17-годишната състезателка на клуб "Херея" загуби финала със 7:11 от представителка на Русия, след като преди това на полуфиналите надигра друга представителка на Русия с 15:9.

Братята Христо и Стефчо Христови продължават успешно да трупат самочувствие и медали, след като двамата грабнаха сребърните отличия съответно при мъжете и юношите на турнира по вдигане на тежести "Милен Добрев" в Пловдив.

Състезанието протече по системата "Синклер", което предупреди и класирането на двамата варненци. Интересно е, че Христо изтласка рекордните за него 221 кг.