Световният шампион в тежката категория на професионалния бокс Антъни Джошуа ще получи най-високия хонорар в кариерата си за предстоящия си сблъсък срещу Джарел Милър на 1 юни.
Очаква се британецът да спечели около 25 милиона паунда, за участието си в Голямата ябълка, което ще нахвърли 20-те милиона, които той взе за победата си над Александър Поветкин през септември.
Очакваше се британецът да защитава коланите си на 13 април на стадион "Уембли". Това обаче не се случи, след като Джошуа не успя да си осигури достатъчно сериозен противник.
Неговият промоутър Еди Хърн сподели, че сделката за битка с Милър в Ню Йорк вече е почти завършена и сблъсъкът между двамата в "Медисън Скуеър Гардън" може да бъде официално обявена до края на тази седмица.
По-голямата част от парите ще бъдат осигурени от американския телевизионен партньор на Хърн - "DAZN". Джошуа също така ще вземе прилична сума от продажбата на платени събития по телевизионния канал "Скай Спортс" във Великобритания.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен