Земетресение с магнитуд 3.0 по скалата на Рихтер беше регистрирано в област Перник тази сутрин, в 7.51 ч., съобщи БАН.
Епицентърът му е с координати 42.57 с.ш. и 23.06 и.д., на юг от град Перник (най-близо до кв. Калкас). Епицентърът е на 30 километра югозападно от София.
Първоначално БАН отчете, че трусът е с магнитуд 3.2 по Рихтер. 35-40 минути по-късно информацията беше коригирана.
Дълбочината му е 10.6 км, сочат коригираните данни на Сеизмичния информационен център при Геофизичния институт на БАН. Първоначалните бяха за дълбочина 15.6 км.
Земетресението беше достатъчно силно, за да събуди града след няколкото дни затишие, пише zaPernik.com. Трусът беше усетен слабо и в София.
Първоначалните данни на Европейския средиземноморски сеизмологичен център бяха за по-слаб трус - с магнитуд 2.8 по скалата на Рихтер. 30-ина минути след първоначалното съобщение магнитудът беше коригиран от 2.8 на 3.0 по Рихтер.
Последното земетресение преди днешния трус в България беше регистрирано отново в област Перник (с епицентър в с. Кралев дол) на 15 юни - два часа след полунощ. Магнитудът му беше 2.2 по Рихтер (данните на БАН и Европейския средиземноморски сеизмологичен център съвпадат).
От силното земетресение с магнитуд 5.8 по Рихтер на 22 май в 3 часа сутринта досега в област Перник са станали над 30 земетресения с магнитуд поне 2 по Рихтер, по данни на БАН.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16.06 2012 в 15:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.06 2012 в 11:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.06 2012 в 09:35
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.06 2012 в 08:53
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци