Сметната палата откри данни за финансови нарушения в общините Първомай, Рудозем, Дулово, Берковица и Генерал Тошево.
Председателят на Сметната палата Валери Димитров е изпратил до Главната прокуратура одитни доклади и одитни доказателства за извършени злоупотреби при финансовото управление на петте общини.
Одитите обхващат периода от 1 януари 2011 до 31 декември 2011 г.
С докладите ще бъдат запознати и изпълнителният директор на Агенцията по обществени поръчки и
директорът на Агенцията за държавна финансова инспекция.
Одитните доклади са изпратени и на кметовете на общините, а също и на общинските им съвети.
В Първомай има нарушения при разходването на средства за сметосъбиране и сметоизвозване на битови отпадъци, в Рудозем и Берковица – нарушения при капиталовите разходи, в Генерал Тошево - при разходите за доставчици на услуги.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец