Прокуратурата започва проверка за това как е осъществяван контролът върху таксиметровите превози.
Причината за проверката са публикации в медиите, след катастрофата на бул. "Цариградско шосе", при която загина една жена, а 6-годишно дете е в критично състояние. Според информацията в медиите се споменавало за случаи на системно нарушаване на нормативните актове от превозвачи, осъществяващи таксиметров превоз на пътници, в изпълнение на правомощията си.
"При проверките, на територията на цялата страна, ще бъде осъществен контрол за законосъобразното и безопасно извършване на таксиметрови превози на пътници, при спазване на правилата на Закона за автомобилните превози, Наредба №34/6.12.1999 г. за таксиметров превоз на пътници и Закона за движението по пътищата", се казва в съобщение на прокуратурата.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12.07 2013 в 22:24
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
12.07 2013 в 17:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци