Министерският съвет отпусна пари за лечението на 59-годишния Васил Дончев от извънбюджетната сметка с върнатите бонуси на министри и политически кабинети. За лечението държавата ще преведе 25 186 лева, реши днес правителството на редовното си заседание.
Средствата ще бъдат използвани за покриване на разходите за медицински изделия за лечението на мъжа в клиниката по неврохирургия на болница „Свети Иван Рилски” в София, където той е опериран.
Процедурите попадат в списъка на дейностите, финансирани от Здравната каса (НЗОК), но до края на 2012 г. медицинските изделия се заплащаха от лекувания. От тази година те вече се заплащат от касата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"