Новите депутати ще започнат работа с повече от 200 лева по-висока заплата от предшествениците си, съобщи „24 часа“.
Основната заплата на депутатите ще бъде 2415 лева, като върху тях ще се начисляват добавки за трудов стаж, участие в парламентарни комисии и др. Това стана ясно от обявените от Националния статистически институт данни за средните трудови възнаграждения през първите три месеца на годината.
Базовият доход на депутатите трябва да е равен на три заплати в обществения сектор през последния месец от тримесечието, е записано в правилника на парламента.
През март държавните служители са получавали средно по 805 лева. Така заплатата на новите депутати ще бъде с над 200 лева повече в сравнение с тази на предишните, които получаваха по 2196 лева, замразени на нивото си от декември 2010 г.
По-висока заплата ще получава също така президентът Росен Плевнелиев, чиято заплата е равна на две депутатски, и председателят на Народното събрание, който получава депутатска заплата с добавка от 55%.
Промяна на заплатата няма да има, само ако новият парламент гласува изрично базовото възнаграждение остане на сегашното си ниво.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11.05 2013 в 13:59
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.05 2013 в 13:25
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.05 2013 в 11:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.05 2013 в 11:18
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.05 2013 в 11:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци