Всички деца до 14 години ще пътуват безплатно във влаковете днес, в деня на детето, съобщиха от БДЖ.
Безплатните пътувания са в сила от 00:00 до 24:00 часа на 1 юни във всички категории пътнически влакове - пътнически, бързи и бързи влакове със задължителна резервация. Ако пътуването започва с нощен влак, който заминава преди 24:00 ч. на 1 юни, безплатното пътуване важи до пристигането на влака в крайната гара на следващия ден, уточняват от пресцентъра на холдинга.
Възрастта на децата се удостоверява с акт за раждане или копие от него, както и с железопътни карти „Дете” и „Учащ”.
Заплащат се обаче запазените места за всички категории влакове, добавките за бързите влакове със задължителна резервация и спалните места. Децата до 10 години задължително трябва да пътуват с придружител, напомнят от железниците.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец