13-годишното момче, което се обеси на крайпътно дърво край родното си село Дибич, е предприело фаталното действие от страх да не му се карат. Причината била, че починалият Божидар, заедно с няколко свои приятели, подпалил поляната край родното си село вчера следобяд.
При разпалването на огъня обаче се оказало, че Божидар, приятелите му и по-малкият му брат, който също бил с тях, са безсилни в гасенето и повечето от участниците в белята се разбягали. Запалването на поляната започнало около 14 ч. вчера, а към 17 ч. човек от съседното село Овчарово отишъл при кметицата Дария Георгиева, за да й каже, че край пътя виси труп на обесен човек, съобщава БНТ.
Според съседи Божидар не е имал проблеми вкъщи, а от разпитите на родителите не е дадена никаква информация.
Кольо Рашев, един от съседите на мъртвото дете, казва пред БНТ:
„Запалил борчета, има едни борчета към Илия Блъсково и затуй се е обесило, набедили го него“.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
06.06 2012 в 12:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци