Усложнена остава обстановката в Габровско и Карловско, където проливните дъждове предизвикаха невиждани наводнения в няколко села. Властите описват щетите, а хората правят опит да разчистят тинята.
Община Габрово поиска помощ от държавата за бедстващия регион. На около 1 милион лева възлизат щетите, каза за БНТ кметът на града Таня Христова.
Екипи на Гражданска защита, пожарната, полицията и доброволци и днес продължават разчистването. Предстои възстановяването на два разрушени моста. Водната стихия предизвика трагедия в село Враниловци.
Заради стихията загина 55-годишна жена загина. 39-годишният ѝ син пък е в неизвестност.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец